Pozycja w trakcie rozciągania kręgosłupa

Trakcja kręgosłupa - rozciąganie

Działanie Nubax Trio

Kręgosłup człowieka poddawany jest ciągłym obciążeniom o różnej intensywności. Taki stan często prowadzi do zachwiania bilansu między zdolnością absorbowania sił i regeneracji, a przeciążeniami ponad jego możliwości. Skutkiem tego są trwałe zmiany w systemie biomechanicznym kręgosłupa stanowiące koło napędowe dalszego osłabiania możliwości wytrzymałościowych. W końcu nawarstwione przeciążenia powodują w pierwszym etapie sztywność pleców, a z czasem dyskomfort i możliwie ból.

Zdecydowana większość dolegliwości pochodzących od kręgosłupa spowodowana jest początkowo zmianami odwodnienia w krążkach międzykręgowych oraz degeneracją stawów międzykręgowych lub także tworzącą się skoliozą. Wzrost nacisku na krążki i stawy międzykręgowe charakterystyczny dla typowych aktywności nowoczesnego stylu życia prowadzi do upośledzenia procesów regeneracji i odżywiania struktur wewnątrz kręgosłupa. Zainicjowane zmiany z biegiem czasu wiodą do wysuszenia krążków oraz pęknięć i przerywania pierścieni włóknistych dając podstawę dla dyskopatii.

Krążki międzykręgowe, amortyzatory obciążeń kręgosłupa zawierają wewnątrz wodę, włókna tkanki łącznej pierścienia włóknistego i cząsteczki substancji podobnej do żelu zwanej glikozaminoglikanem (jądro miażdżyste). Posiada ono własności absorbowania i usuwania wody pod wpływem zmieniających się obciążeń. Niestety unieruchomienie, urazy i przeciążenia, brak aktywności fizycznej oraz starość prowadzą do obkurczenia się materiału jądra miażdżystego, zubożonego odżywiania krążków i utraty zawartości wody. Kiedy codzienne zużycie w końcu stanie się większe niż regeneracja systemu utrzymania kręgosłupa, nasze plecy będą czuć się stopniowo starsze i bardziej sztywne. Brak podjęcia profilaktycznego leczenia na tym etapie będzie skutkował dalszym pogarszaniem się stanu i z czasem większymi problemami.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zawartości wody w krążkach międzykręgowych i stymulację odżywiania jest rozciągnięcie kręgosłupa. Dzięki temu uwalniane jest ciśnienie, które pozwala na zwiększony przepływ wody wewnątrz systemu kręgosłupa. Prawidłowa rehydratacja umożliwia przywrócenie swobody poruszania się, zmniejszenie ucisku korzeni nerwowych w przypadku wypuklin, jak i również zwiększenie wysokości kręgosłupa.

Opisany ogólnie mechanizm przyczyn powstawania dolegliwości oraz sposobu ich leczenia pokazuje metodę na skuteczną poprawę lub utrzymanie jakości życia osób dbających o zdrowie fizyczne. Regularne rozciąganie z Nubax® Trio pomaga w odzyskaniu swobody ruchów ciała, zapobiega ponownemu wystąpieniu dolegliwości oraz utrzymuje sprawność twojego kręgosłupa i pleców.

Kluczowe korzyści urządzenia Nubax Trio:

 • Stanowi doskonałe uzupełnienie dla szerokiej grupy popularnych form rehabilitacji i leczenia,
 • Pozwala użytkownikom na stosowanie trakcji kręgosłupa pod ich całkowitą kontrolą, gdziekolwiek i kiedykolwiek jej potrzebują
 • Stanowi bardzo dobrą alternatywną propozycję do popularnych form zabiegów trakcji w specjalistycznych ośrodkach
 • Daje łagodne uczucie intensywnej siły rozciągającej,
 • Utrzymuje właściwie ustawienie ciała w linii kręgosłupa podczas rozciągnięcia pomiędzy ramionami i miednicą,
 • Sprzyja łatwością i komfortem użycia oraz jest całkowicie przenośny,
 • Przynosi ulgę od bólu bez lekarstw.

Najczęstsze przyczyny dolegliwości pleców i bólu od kręgosłupa:

 • Siedzący tryb życia (np. w pracy, w domu),
 • Unieruchomienia lub brak aktywności fizycznej,
 • Urazy lub kontuzje,
 • Duże obciążenia fizyczne dźwiganymi ciężarami,
 • Przeciążenia sportowe,
 • Zmiany zwyrodnieniowe nasilane z wiekiem,
 • Choroby.